Monitoring w firmie.

Chcesz poruszyć ważny temat a na forum jeszcze nie ma kategorii do której można go przypisać, umieść go w tym miejscu.
Madrigaos

Monitoring w firmie.

Post autor: Madrigaos » 17 mar 2017, 10:06

Witam serdecznie przychodzę do was z prośbą , zamierzam założyć monitoring w firmie dla bezpieczeństwa. Przeglądam oferty sklepów i trafiłem na sklep Topszop.net w którym mają kamery bezprzewodowe wifi OVERMAX CAMSPOT 3.0 w bardzo atrakcyjnych cenach. Myślicie że będą one dobre? Nie będzie to jakiś super zaawansowany monitoring tylko ledwie kilka kamer i rejestrator. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki których udzielicie , z góry dzięki !
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2017, 08:44 przez Madrigaos, łącznie zmieniany 1 raz.

Sudołka

Re: Monitoring w firmie.

Post autor: Sudołka » 28 mar 2017, 20:04

Monitoring jest ok ale czasem dobrze tez sprawdzi się prawdziwy ochroniarz. Jednak człowiek zareaguje jak sie coś dzieje a kamera to nie zawsze zdaje egzamin. Jeśli zdecydujecie się na wynajęcie ochrony to zerknijcie na ofertę Clar System http://www.clarsystem.pl/serwis/ochrona-mienia/ . Świadczą usługi ochrony mienia.

Clar

Post autor: Clar » 18 maja 2017, 12:27

Ja mam monitoring, lecz sam on mało daje. Dla bezpieczeństwa korzystam z usług ochorny (w tym przypadku Clar System). Firma znakomicie zabezpiecza moje mienie przez co jestem spokojny o dlaszą przyszłość swojej firmy :)

lajla

Post autor: lajla » 23 maja 2017, 12:04

Szczerze ci powiem, że nie wiem czy to jest legalne. Według mnie sytuacja byłaby jasna w momencie, kiedy do pracy używasz firmowego komputera. Zwróć zresztą uwagę, że korzystając z prywatnego komputera nie masz vpna i odpowiednich zabezpieczeń a więc narażasz firmę na straty finansowe. Najlepiej porozmawiaj z szefem, przedstaw mu to dokładnie i zaproponuj jakieś rozwiązanie np zakup oprogramowania z Sas.com które zabezpieczy komputery firmowe. Wtedy masz pewność, że to co robisz nie wypłynie dalej, a i pracodawca ma możliwość monitoringu pracowników.

radiohead12

Post autor: radiohead12 » 24 maja 2017, 10:34

Clar pisze:
18 maja 2017, 12:27
Ja mam monitoring, lecz sam on mało daje. Dla bezpieczeństwa korzystam z usług ochorny (w tym przypadku Clar System). Firma znakomicie zabezpiecza moje mienie przez co jestem spokojny o dlaszą przyszłość swojej firmy :)
Miło słyszy się takie słowa. Muszę powiedzieć, że słyszałem o tej działalności, ale niezbyt dużo. Możesz powiedzieć coś więcej?

biza11

Post autor: biza11 » 25 maja 2017, 16:54

A co sądzicie na temat ingerowania pracodawcy w urządzenia, którymi posługują się pracownicy ? Czy szef ma prawo podsłuchiwać i kontrolować rozmowy czy to co się dzieje na komputerze firmowym ? Tu ciekawy artykuł na ten temat http://www.softer.com.pl/technologie/rw ... nikow.html.

sarenai9

Post autor: sarenai9 » 28 lip 2017, 19:08

Przemyśl podpytanie o to znajomych. To jest według mnie dość dobre źródło wiedzy.

nikola

Post autor: nikola » 29 lip 2017, 07:34

ja to nawet jeszcze nie myślę o takich rzeczach.. na razie to głowę zaprząta mi wymyślanie nazwy firmy :P ale macie racje.. o monitoringu tez w końcu będe musiała pomyśleć

vicky195

Post autor: vicky195 » 14 wrz 2017, 14:31

Monitoring w firmie jest jak najbardziej potrzebny, jednak profesjonalny sprzęt sporo kosztuje, ale w większości sytuacji wystarczy kilka kamerek IP, a one nie kosztują wiele. Takie https://www.morele.net/kamera-ip-media- ... 59-958036/ do firmy nadają się w sam raz - są dość funkcjonalne, łatwe w obsłudze, proste w instalacji.

nikola

Post autor: nikola » 04 gru 2017, 22:36

A pamiętacie o ochronie domeny internetowej? Wydaje mi się, że sporo osób o tym nie pamięta,a to abrdzo ważna kwestia, można sobie narobic problemów https://rmarket.pl/pl/jak-chronic-nazwe-oraz-domene-internetowa/4,10,33

ODPOWIEDZ