Ranking lokat bankowych

Kalkulatory, porównywarki produktów finansowych, sprawdź jak obliczyć zdolność kredytową lub wysokość rat kredytu w poszczególnych miesiącach.
mojuzytkownik

Ranking lokat bankowych

Post autor: mojuzytkownik » 07 cze 2016, 20:07

Dzień dobry,

Przyznaję, że nie wiedziałem gdzie umieścić mój wpis, narzędzia finansowe wydały mi się najlepszym miejscem.
Mam nadzieję, że nie dostanę od admina forum po łapkach za ten jeden odnośnik, ale chciałbym zaprosić do http://ranking-lokat.bankomaniacy.pl/ - serwis, który niedawno uruchomiłem i można powiedzieć, że jeszcze go testuję.

Do rzeczy: pod koniec maja uruchomiłem serwis (adres powyżej) i powoli buduję bazę lokat bankowych. W tej chwili dostępne są lokaty za maj i czerwiec 2016, oczywiście te za maj należy uznać za historyczne, ale oferty depozytowe za czerwiec uzupełniam, jeśli pojawia się coś nowego oraz modyfikuję, jeśli zachodzą zmiany na rynku.
Wszystkie z prezentowanych lokat są z gwarancjami BFG, a banki pod nadzorem KNF. I wiadomo są na tyle bezpieczne, na ile oczywiście jest bezpieczny polski system bankowy.

Lokaty podzielone są pod względem czasu trwania (krótkoterminowe, średnioterminowe, długoterminowe), w zależności od kwotę, jakie można ulokować. I oczywiście oprocentowanie :)
Mamy także zestawienia lokat dla poszczególnych banków, które mamy w rankingu oraz opisy pojedynczych lokat - innych linków z oczywistych względów nie podaję - adminie forum, mam nadzieję, że z tym jednym adresem nie przegiąłem, a jeśli otrzymam zezwolenie od admina, to dodam też odnośniki do innych działów.

Zapraszam, może znajdziecie coś dla siebie, zapraszam również do oceny i komentowania.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2017, 21:17 przez mojuzytkownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ictb
Kontaktowanie:

Re: Ranking lokat bankowych

Post autor: ictb » 13 paź 2016, 10:24

sam mam odłożone trochę grosza i zastanawiam się na jaką lokatę lub konto oszczędnościowe wrzucić. Myślałem o koncie oszczędnościowym w Orange finanse 3,5% to chyba dobra oferta? Przecież niektóre lokaty są nawet gorsze.

andzej70

Post autor: andzej70 » 10 lis 2016, 10:47

Bardzo ciekawa strona..w końcu wszystkie informacje w jednym miejscu. Sam ostatnio szukałem podobnych stron ale trudno znaleźć coś co aktualizowane jest na bieżąco..

InvestQueen

Post autor: InvestQueen » 25 lis 2016, 15:12

Też myślę, że ten ranking lokat bankowych jest bardzo dobry.

Buffet27

Post autor: Buffet27 » 02 gru 2016, 14:06

W moim przekonaniu na lokatach bankowych się człowiek nie dorobi . Czemu ? Bo nasi politycy drukują pieniądze, żeby spłacić ektremalne długi publiczne.

b0b

Post autor: b0b » 09 gru 2016, 14:54

W ten sposob kolko sie zamyka i jestemsmy w plecy.

Moni

Post autor: Moni » 16 gru 2016, 11:33

Teraz jest strasznie słabo z lokatami, praktycznie 2% z hakiem powoli ciężko uzyskać. Jedynie te promocyjne dla nowych klientów mają jakieś względnie atrakcyjne oprocentowanie. Znacie jakieś takie?

Wg. mnie najlepsza jest Lokata Happ Plus w Idea Banku, a dla osób z mniejszym kapitałem zwykła Happy. Niestety można ją założyć tylko raz. W BGŻ Optimie były podobne, ale przed wczoraj przycięli oprocentowanie.

1. 3% na 3 miesiące do 100 tys. Lokata Happy Plus http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ ... -bank.html
2. Lokata Happy - 3 miesiące do 10 tys. na 3,5% lub 4% na 2 miesiące
3. Lokata Bezkarna w BGŻOptima 3% na 3 miesiące do 20 tys. trzeba konto oszczędnościowe założyć, ale to nie ROR. Jest Darmowe można zamknąć przez Internet.
4. Neobank 3% na 3 miesiące chyba do miliona, ale trzeba założyć jakiś portfel depozytowy. Można go ponoć zamknąć potem przez Internet. Poza tym to bank spółdzielczy.
5. Lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima 2,5% na 3 miesiące do 100 tys. alternatywna dla Bezkarnej. Niedawno było 3% ale obniżyli.
6. Lokata Witaj w Nest Banku 4% na 3 miesiące do 10 tys. Niestety tu trzeba zakładać konto osobiste. Darmowe, ale zawsze to kolejne konto.

Nie licząc Neobanku, którego się trochę boję, to reszta mam wykorzystaną. Znacie jeszcze jakieś takie podobne? Najlepiej bez konta. W Idea banku nie trzeba zakładać konta, to jest największa zaleta lokaty Happy.

Moni

Post autor: Moni » 16 gru 2016, 11:36

Jeszcze chciałam zapytać, czy ktoś z Was korzystał z tego NeoBanku, czy to bezpieczny bank?

InvestQueen

Post autor: InvestQueen » 16 gru 2016, 11:42

Żaden bank teraz chyba nie jest wolny od jakiegoś tam ryzyka. Trochę w tym wszystkim hazardu (link usunięty).

Moni

Post autor: Moni » 18 gru 2016, 13:27

@InvestQueen Raczej na giełdzie, klasyczny depozyt z gwarancją BGF jest najbezpieczniejszy jednak mimo wszystko. Oczywiście wiem czemu taki link zamieściłaś, ale "trochę" tu nie pasuje ;)

ODPOWIEDZ