Samochod do firmy

W tym miejscu można opisać wszelkie zagadnienia związane z finansami, bankowością, które nie pasują do kategorii powyżej.
klaudiuszb

Samochod do firmy

Post autor: klaudiuszb » 13 lip 2016, 18:49

Witam

Jestem przed wyborem samochodu firmowego. Ma on głównie służyć do wyjazdów w delegacje. Nie wiem tylko czy brać za gotówkę czy możne lepiej w leasing. Orientujecie się gdzie daliby najlepsze warunki? Co do marki samochodu to słyszałem dobre opinie o Renault Grandtour - https://www.renault.pl/samochody/samoch ... kacje.html. Interesuje mnie to jak wygląda eksploatacja tego auta i czy jest drogie w utrzymaniu. Pytanie kieruje do osób posiadających te samochody. Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 lip 2017, 13:01 przez klaudiuszb, łącznie zmieniany 1 raz.

Ilion

Re: Samochod do firmy

Post autor: Ilion » 24 lut 2017, 14:02

Może spróbowałbyś czegoś z bazy aut używanych? Wiele samochodów jest w stanie porównywalnym do pojazdów z salonu, a z pewnością są one dużo tańsze. Mam sprawdzony sklep internetowy papis - przejrzyj ich ofertę i wybierz coś dla siebie.

Ajlar

Post autor: Ajlar » 05 mar 2017, 22:28

Jakoś mnie nie przekonuje ani nowe auto ani Renault. Spójrzcie np na Insignię? Praktycznie nowa, full wyposażona, za stosunkowo nie duże pieniądze. Oczywiście auto używane również można brać w leasing, wiec nie wiem skąd to parcie na nowe auta z salonu?

Bozzon

Post autor: Bozzon » 09 mar 2017, 16:25

Kolega z pracy miał taką renówkę tylko w starszej wersji i nie wypowiadał się o niej specjalnie dobrze. Wiem, że bardzo często musiał jeździć do mechanika bo co chwile wariowała mu elektryka. Podobno te francuskie samochody tak mają i są z tego znane, ale ja nigdy nie miałem francuza to się nie wypowiadam. Na szczęście w naszej okolicy jest bardzo dobry warsztat i poradził sobie ze wszystkimi problemami wspomnianej renówki.

Krystex

Post autor: Krystex » 15 mar 2017, 14:12

Moim zdaniem samochód dla firm to lepiej w leasing. Jak stać cię wziąć samochód za gotówkę to z leasingiem nie powinieneś mieć problemów a będziesz miał więcej korzyści. Możesz wziąć samochód w leasing od banku albo z firmy leasingowej. Obojętnie skąd weźmiesz i tak wyjdziesz na plus.

AbelardIzka

Post autor: AbelardIzka » 29 mar 2017, 18:53

Najlepiej jednak za gotówkę wziąć auto.

sitte

Post autor: sitte » 26 kwie 2017, 22:36

Zdecydowanie lepiej za gotówkę, oczywiście szukaj okazji cenowych by kupić jak najtaniej. Na przykład teraz w salonach Seata http://www.autorud.seat-auto.pl/ trwa promocja na Ibizę rocznik 2017. Idealny model na auto służbowe

Finansiera

Post autor: Finansiera » 27 kwie 2017, 02:05

Skoro samochód ma służyć w delegacjach to warto również pomyśleć na oszczędności na paliwie dzięki karcie fleetcor - https://fleetcor.pl/ . Co fajne z karty możesz korzystać w ponad 400 punktach w całej Polsce oraz w 31 krajach UE - więc nawet na zagranicznych podróżach służbowych zaoszczędzisz.

IwonaR

Post autor: IwonaR » 07 maja 2017, 19:08

AbelardIzka pisze:
29 mar 2017, 18:53
Najlepiej jednak za gotówkę wziąć auto.
Niby to najtańsza z opcji ale nic nie jest czarno-białe. Wiele zależy od sytuacji firmy i rodzaju kupowanego samochodu. Przy drogich nowych zdecydowanie leasing bo amortyzacja kupionego za gotówkę tylko do 20k euro, koszty związane z ubezpieczeniem z resztą też. Tani używany - gotówka. Jak sytuacja finansowa firmy jest dobra, to leasing na trzy lata z dużym wkładem własnym - najwięcej uratujemy przed fiskusem. A jak kiepska to co tu w ogóle o furce myśleć. Itd. Po prostu, przed podjęciem decyzji, trzeba zwyczajnie policzyć, uwzględniając konkretną sytuację i możliwości :)

ulryk194

Post autor: ulryk194 » 25 maja 2017, 16:58

Jeśli szukacie samochodu osobowego, to do firmy świetnie nadadzą się Opel Insignia, Skoda Superb, czy Toyota Corolla - to eleganckie, reprezentatywne auta. Z dostawczych warto z kolei przyjrzeć się Fiatowi Ducato i Iveco Daily, a z trochę większych Scanii serii P - tu plandex.pl wykonują odpowiednie zabudowy do takich samochodów, to największy producent w kraju, także ma się pewność, że są dobrej jakości.

ODPOWIEDZ