Księgowość

W tym miejscu można opisać wszelkie zagadnienia związane z finansami, bankowością, które nie pasują do kategorii powyżej.
Clar

Re: Księgowość

Post autor: Clar » 18 maja 2017, 12:23

Ja sam prowadzę księgowość w firmie bo po prostu to lubię.

Bozzon

Post autor: Bozzon » 14 cze 2017, 15:30

Ale nie większość ludzi nie lubi i woli ten czas poświęcić na rozwój firmy. Jeżeli zależy wam aby wasza księgowość była w dobrych rękach i chcecie mieć pewność i nie obawiać się o błędy podczas wypełniania dokumentów, to wybierzcie usługi firmy https://www.tmf-group.com/pl-pl/service ... cretarial/ Administracja podmiotów prawnych w poszczególnych krajach jest dużym wyzwaniem dla międzynarodowych korporacji, które muszą spełniać swoje obowiązki w każdej z jurysdykcji. Firmy muszą również na poziomie globalnym śledzić i kontrolować na bieżąco realizację czynności administracyjnych, by zarządzać związanym z nimi ryzykiem.

dzwiedz

Post autor: dzwiedz » 26 lip 2017, 09:51

Moim zdaniem najlepiej powierzyć zadanie osobom, które się na tym świetnie znają. Ja bym raczej zdecydowała się na biuro rachunkowe. Koleżanka polecała mi biuro z Łodzi http://estimat.pl/ . Jeśli chodzi o cennik i ofertę to wygląda to naprawdę ciekawie.

ulcia

Post autor: ulcia » 29 lip 2017, 13:58

Poza tym księgowość to raczej śliski temat i mnie nie stać na takie ryzyko przy jednoczesnym byciu matką, żoną itd. A no i jeszcze wszystko uzależnione jest tak naprawdę od wielkości działalności. Ja mam sieć cukierni i raczej nie ogarnęłabym biura sama - szkoda mi na to czasu. Wolę zająć się czymś bardziej kreatywnym i korzystnym dla firmy. A żeby zaoszczędzić czas nawiązałam pół roku temu współpracę z firmą online macaccounting.pl Wszystko załatwiamy mailowo, a ja dzięki temu że pracuja na nowoczesnych rozwiązaniach mam wgląd w swoje rachunki w kazdym momencie. Maja ofertę dostosowaną do potrzeb klienta - pracownicy profesjonalni/ fajni/otwarci na dobre relacje partnerskie

Krystex

Post autor: Krystex » 29 lip 2017, 20:26

Jeżeli chodzi o księgowość, to zawsze oprócz zatrudnienia swojej księgowej możemy skorzystać z outsourcingu i wtedy mamy pewność, że nad naszą księgowością pracuje zespół specjalistów. Takie usługi świadczy ED-PRO, czyli biuro rachunkowe ze Szczecina. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie http://www.ed-pro.pl/ . Jest to na pewno jedna z możliwości, kiedy nie mamy pomysłu jak ogarnąć księgowe sprawy.

majko445

Post autor: majko445 » 28 sie 2017, 15:07

Jeśli poszukujecie dobrego biura rachunkowego, to mogę Wam polecić to: http://www.status.waw.pl . Ja zawsze korzystam z ich usług, bo sam na pewno narobiłbym błędów przy wypełnianiu wielu różnych dokumentów związanych z finansami mojej małej firmy. Dodam, że swoją siedzibę mają w Warszawie.

moni2

Post autor: moni2 » 29 sie 2017, 13:55

Dla tych, którzy to lubią, potrafią i mają czas -oczywiście :)

W moim przypadku, lubię dowiedzieć się czegoś o księgowości, ale mam mało czasu na jej prowadzenie. Niedawno powierzyłem prowadzenie księgi przychodów i rozchodów zewnętrznej firmie - jest to biuro rachunowe online, o którym poczytacie na ifirma.pl. Przy okazji otrzymałem dobry program do faktur, co pozwoliło mi sprawnie wystawiać faktury i szybko przesyłać je do biura.

Pozdrawiam!

grzesiek

Post autor: grzesiek » 19 wrz 2017, 16:48

Ja również nie zdecydowałbym się na samodzielne prowadzenie księgowości. Korzystam z biura księgowego i czuję się z tym znacznie pewniej.

kartofel

Post autor: kartofel » 20 wrz 2017, 15:53

Też jestem przeciwko samodzielnemu prowadzeniu księgowości, pomimo, iż studiowałem w tym zakresie. Tego jest dużo za dużo dla osoby, która nie miała z tym styczności, a obsługiwanie programów księgowych tak naprawdę nie powinno nas zwalniać z posiadania choćby podstawowej wiedzy na temat operacji księgowych, bilansu i innych elementów sprawozdania finansowego. Chodzi po prostu o to, że łatwiej dzięki temu będzie wyłapać błędy w zapisie w porę i zdążymy jeszcze odpowiednio to skorygować. Jakbym musiał wybierać, to jednak skłaniałbym się w stronę księgowych w strukturach firmy albo biura rachunkowego - z finansami firmy nie wolno ryzykować.

Dombas

Post autor: Dombas » 26 wrz 2017, 12:27

grzesiek pisze:
19 wrz 2017, 16:48
Ja również nie zdecydowałbym się na samodzielne prowadzenie księgowości. Korzystam z biura księgowego i czuję się z tym znacznie pewniej.
No my jednak zrezygnowaliśmy bo po kontroli było sporo błędów dostaliśmy mandat więc przeszliśmy do biura rachunkowego. Swoją drogą byliśmy zdziwieni bo w Podatkomat we Wrocławiu otrzymaliśmy możliwość kontaktu i przesyłania dokumentów do biura zdalnie przez internet, a to dla nas ogromny plus. Zresztą tutaj macie dokładniejsze informacje https://www.podatkomat.pl/oferta/ osobiście jak ktoś w tym regionie będzie szukał to warto.

ODPOWIEDZ