Księgowość

W tym miejscu można opisać wszelkie zagadnienia związane z finansami, bankowością, które nie pasują do kategorii powyżej.
banksy

Re: Księgowość

Post autor: banksy » 25 cze 2016, 22:12

Księgowość online to wygodna rzecz, wiele firm się na takie rozwiązanie decyduje. Na początek powiedz jak dużą masz firmę, ile osób. Generujecie dużo faktur? Konkretnie - szukasz osoby, która zajmowałaby się samąymi rachunkami czy księgowością oraz sprawami kadrowymi?

liman

Post autor: liman » 18 lip 2016, 12:37

Jak prowadzisz małe przedsiębiorstwo to zatrudnianie księgowej na etat nie ma sensu, najlepiej skorzystać z usług dobrego biura rachunkowego, jeśli chodzi o Wrocław i okolice to najlepsze biuro to AJ Finance, pomagają nawet przy zakładaniu działalności

dzwiedz

Post autor: dzwiedz » 04 lis 2016, 19:11

Moim zdaniem dobra księgowość to księgowość tradycyjna. Biuro rachunkowe na pewno poprowadzi Twoje sprawy na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli nie wiesz do kogo się zgłosić to polecam Ci biuro rachunkowe Tax Bonus.

jumbi

Post autor: jumbi » 11 lis 2016, 14:21

Moim zdaniem księgowość online jako dodatek, np program do wystawiania faktur jak najbardziej ale też obsługa biura rachunkowego obejmuje dużo więcej. Ja jednak wolę mieć biuro rachunkowe i spać spokojnie.

Buffet27

Post autor: Buffet27 » 14 lis 2016, 11:53

Wydaje mi się, że fachowa księgowość musi kosztować. Przy polskich urzędach i chorym prawie, dobry księgowy jest jak złoto .

InvestQueen

Post autor: InvestQueen » 18 lis 2016, 11:53

Niestety w polskich warunkach dużo trzeba wydawać na księgowych i prawników. A winny temu jest polski rząd.

ulryk194

Post autor: ulryk194 » 06 sty 2017, 13:39

W większej firmie najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie księgowej lub wynajęcie biura rachunkowego, natomiast w mniejszej warto zastanowić się nad samodzielnym prowadzeniem księgowości, zwłaszcza, że są to tego odpowiednie narzędzia, które to znacznie ułatwiają.

Helgus

Post autor: Helgus » 27 kwie 2017, 11:49

Warto też pamiętać że właśnie wszedł centralny rejestr faktur, dla księgowych jest to wiedza niezbędna, aby firma funkcjonowała dobrze, także zachęcam do lektury.

kamix34

Post autor: kamix34 » 27 kwie 2017, 18:03

My osobiście takie rzeczy jak zamknięcie miesiąca robimy w modułach iFirmy, podrzucam link przykładowo do podstrony VAT-7. Polecam serdecznie zajrzeć, gdyż moduły są bardzo czytelne, przejrzyste i łatwe w obsłudze, a przy okazji niezawodne i stabilne. Można też w ten sposób łatwo współpracować z zewnętrzną księgowością poprzez internet.
W firmie korzystamy z księgi przychodów i rozchodów.

Pozdrawiam serdecznie!

Krystex

Post autor: Krystex » 05 maja 2017, 14:01

A o co dokładnie chodzi w takich modułach. Ja niestety jestem zielony w takich sprawach. Kompletnie ufam firmie, której zleciłem pracę księgowości u mnie w firmie. Ale mam też doświadczenia z księgową. Była to bardzo miła Pani, która pomagała mi na samym początku jak startowałem z firmą. I długo, bo z 5 lat ze sobą współpracowaliśmy. Ale niestety Pani księgowa zachorowała i musiał przejść na rentę, zresztą zostały jej tylko cztery lata do emerytury. A jak się zdecydowałem na usługi firmy? Polecił mi ją kolega, którego poznałem na targach branżowych. Jestem mu za to ogromnie wdzięczny. I choć bardzo lubiłem moją księgową to teraz już bym jednak został przy firmie zewnętrznej, szczególnie, że świadczą oni bardzo szeroką gamę usług. Widzę, że dzięki nim moja firma ciągle się rozwija. Zawsze są skłonni do pomocy a także często mi tłumaczą o co dokładnie chodzi i dlaczego tak wyszło a nie inaczej. Polecam ją każdemu.

ODPOWIEDZ