Słowa kluczowe i tagi

Promocja strony w internecie jako nieodzowny element umożliwiający zarabianie w programach partnerskich.
koniec_olka

Słowa kluczowe i tagi

Post autor: koniec_olka » 23 sie 2017, 13:14

czy to jedno i to samo? jak cos to pytam z czystej ciekawosci, do niczego mi to niepotrzebne tylko po prostu mnie zaintrygowało a wcześniej jakos o tym nie myślałem chociaz używałem tak jednej jak drugiej nazwy właściwie na to samo

SupremumSEO

Re: Słowa kluczowe i tagi

Post autor: SupremumSEO » 23 sie 2017, 15:55

Niezupełnie. Słowa kluczowe dobieramy głównie pod kątem robotów wyszukiwarek - po to, aby strona internetowa wyświetlała się w odpowiedzi na konkretną frazę zadaną przez użytkownika. Tagi mają nieco mniejsze znaczenie - mogą pełnić funkcję słów kluczowych, ale przede wszystkim określają tematykę podstrony lub artykułu. Spełniają rolę kategoryzującą i porządkującą treści na stronie tak, aby na przykład odwiedzający bloga mógł przeczytać inne artykuły o podobnej treści (oznaczone takim samym tagiem).

koniec_olka

Post autor: koniec_olka » 28 sie 2017, 10:09

czyli jednak, ale to rozróżnienie nie wpływa chyba znacząco na strone?

SupremumSEO

Post autor: SupremumSEO » 30 sie 2017, 10:43

Nie wiem, co dokładnie masz na myśli, ale samo nazewnictwo nie ma tutaj większego znaczenia. Z punktu widzenia SEO, grunt to stosować odpowiednie słowa kluczowe i poprawnie rozmieszczać je na stronie. O tym, jak to zrobić, piszemy na naszym blogu: https://supremumseo.pl/gestosc-slow-klu ... jonowanie/, więc jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapraszam do lektury.

ODPOWIEDZ