Ile płacicie za OC?

Informacje o ubezpieczeniach, opinie jakie najtańsze i najkorzystniejsze ubezpieczenie wybrać, porównanie produktów.
Bozzon

Ile płacicie za OC?

Post autor: Bozzon » 21 lip 2017, 15:51

Wiadomo, że zależy to od wielu czynników, ale jeśli można to podajcie w kolejności takie dane: cena rocznego OC (samo OC, ewentualnie z NW, itd, ale bez AC i żadnych dodatkowych drogich bajerów), jaki model auta, rocznik auta, jak długo macie prawo jazdy i jakiej firmie macie OC. Z tych danych zobaczymy ile mniej więcej kosztuje OC w zależności od auta i doświadczenia za kierownicą. Ja mam 9 letniego Golfa i płacę 745zł.

Finansiera

Re: Ile płacicie za OC?

Post autor: Finansiera » 03 sie 2017, 00:02

Ja płacę stosunkowo niewiele za samochód osobowy. Teraz jeszcze czeka mnie wyliczenie ubezpieczenia oc ciągnika siodłowego bo z mężem bierzemy nowy w leasing. No zobaczymy jak to wyjdzie. W końcu coś pracować w polu musi :)

AdamZ

Post autor: AdamZ » 21 sie 2017, 16:19

Ja za osobówkę w tym roku zapłaciłam 520 zł, a w rok temu to były niecałe 400 zł, wiec różnica jednak jest. Poszły ceny w górę. Najlepiej sobie wejdźcie tutaj https://najtaniejuagenta.pl/ i sprawdźcie gdzie dla Waszego auta byłoby najtaniej. Różni ubezpieczyciele dają różne zniżki za różne rzeczy, wiec trzeba konkretnie pod siebie sprawdzić.

sitte

Post autor: sitte » 08 wrz 2017, 09:45

Ostatnio wykupowałam nowe ubezpieczenie oc ciągnika siodłowego i jestem szczerze zadowolona ze składki. Jest niższa niż była dotychczas i mam w ogóle lepsze warunki na umowie z ubezpieczycielem. To mi się podoba :)

Krystex

Post autor: Krystex » 26 wrz 2017, 09:57

Ja uważam, że nie powinno się oszczędzać na poczuciu bezpieczeństwa. Ale w przypadku OC wybiera się tą najtańszą opcję. Bo przecież w nim nie chodzi o pokrycie kosztów naprawy naszego auta, ale samochodu pokrzywdzonego. Inną sprawą jest to, że OC  chroni nasze mienie. Znaczy nie wiem jak to powiedzieć chodzi o to aby nie pokrywać kosztów naprawy samochodu pokrzywdzonego z własnej kieszeni. A może to być przecież nawet wyższe od ceny OC jakie się wykupiło. Wszystko zależy od powstałej szkody i samochodu jaki został poszkodowany. Zawsze można mieć pecha i walnąć w samochód za miliony monet. Wtedy nawet naprawa małej ryski kosztuje miliony monet. A po za tym o czym tu dyskutować OC jest obowiązkowe i każdy musie je mieć. Ale co wtedy z AC. Nie jest one obowiązkowe, choć moim zdaniem warto je mieć. Ja mam swoje wykupione w https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-pr ... -autocasco .  I tu nie ma co oszczędzać, bo te ubezpieczenie chroni nasz samochód. Przecież nie raz się zdarzyło, że ktoś walnął w nas na parkinu i zamiast zostawić swoje namiary to odjechał. Albo znam sytuację gdzie osoba chciała cofać, ale zamiast wstecznego na skrzyni biegów wrzuciła na czwórkę i walnęła w słup przed sobą. W takim przypadku AC jest wybawieniem.  Ja za swoje w sumie tak dużo nie zapłaciłem, ale zobaczę jak teraz mi te dwa ubezpieczenia wycenią

ODPOWIEDZ