Ubezpieczenie turystyczne.

Informacje o ubezpieczeniach, opinie jakie najtańsze i najkorzystniejsze ubezpieczenie wybrać, porównanie produktów.
Bozzon
Posty: 61
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:49

Ubezpieczenie turystyczne.

Post autor: Bozzon » 07 sie 2017, 12:18

Co tu dużo mówić, wakacje to piękny i długo wyczekiwany czas – na beztroskie snucie się po uliczkach pięknych miast, reset, naładowanie akumulatorów. Wybieram się z mężem na długo wyczekiwany wyjazd i zastanawiam się nad wyborem dodatkowego ubezpieczenia. Zaciekawiło mnie ubezpieczenie bagażu a dokładnie oferta http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komun ... ie-bagazu/ Jest to umowa, w ramach której otrzymamy odszkodowanie w przypadku zniszczenia naszego bagażu. Jaka jest wasza opinia na ich temat? Warto za coś takiego płacić?

dzwiedz
Posty: 49
Rejestracja: 18 lis 2015, 16:23

Re: Ubezpieczenie turystyczne.

Post autor: dzwiedz » 14 sie 2017, 09:07

Ja wybieram się w tym roku na Karaiby i planuję wypożyczyć jacht. Jestem dość ostrożna więc zastanawiam się, jakie ubezpieczenie najlepiej wykupić. Może jesteście w stanie coś mi doradzić w tej kwestii?

Krystex
Posty: 74
Rejestracja: 05 wrz 2016, 10:54

Re: Ubezpieczenie turystyczne.

Post autor: Krystex » 22 sie 2017, 10:54

Ja się na wakacje bez ubezpieczenia nie ruszam. Zawszę wszystkim powtarzam, że bez ubezpieczenia nie powinno się wyjeżdżać na żadne wakacje, a w szczególności te za graniczne. Czy wiecie, że to właśnie na wakacjach zdarza się najwięcej wypadków i przypadków gdzie właśnie ubezpieczyciel może nam pokryć straty. I nie mówię tu o wypadkach, które kończą się w szpitalu. Ale o tym, że najczęściej to turyści są okradani, o tym, że za granicą kierowcy inaczej jeżdżą i łatwiej o wypadek. A w obcej kulturze często trudniej się obronić czy znaleźć kogoś kto nam pomoże i od tego jest właśnie ubezpieczyciel. Aby pomóc odholować auto czy pokryć koszt zniszczonego bagażu. Ja na przykład nigdy nie jeżdżę do Anglii samochodem, ani nie kieruję tam wcale autem. Ale wielu moich znajomych bez problemu się przesiada doi ich samochodów, lub swoimi własnymi jeździ po ich drogach. i niestety nie raz mieli stłuczkę szczególnie często to się zdarza przy pierwszej jeździe, bo człowiek się jeszcze nie dostosował. Wtedy to ubezpieczenie OC i AC jest wręcz niezbędne.

vika
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2016, 11:04

Re: Ubezpieczenie turystyczne.

Post autor: vika » 02 wrz 2017, 23:59

Zawsze wykupuje ubezpieczenie turystyczne, nawet jak wyjeżdżam na 2-3 dni.
Podczas podróży nie myślę wtedy o niczym tylko o tym co przyjemnego mnie spotka.
To komfort osobisty.

vibandikole
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2018, 19:11

Re: Ubezpieczenie turystyczne.

Post autor: vibandikole » 13 wrz 2018, 15:54

Witam serdecznie. Ciężko jest nie przyznać racji, iż w czasie urlopowym nader istotną rolę sprawują kwestie bezpieczeństwa. Wskazane jest w tym okresie stosować się do przeróżnego rodzaju rad oraz sugestii. Poczytać można o tym choćby na https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/jak-wyrobic-karte-ekuz-poznan ekuz poznań (polisaturystyczna.pl). Może znacie jeszcze jakieś źródła wiedzy?

ODPOWIEDZ