Jak rozpocząć grę na GPW lub rynku forex?

Informacje jak inwestować pieniądze na GPW oraz rynku walutowym forex. Gdzie założyć rachunek maklerski, którą platformę forex wybrać.
Finansowiec

Jak rozpocząć grę na GPW lub rynku forex?

Post autor: Finansowiec » 23 mar 2012, 19:26

Często w Internecie pojawia się pytanie jak można kupić akcje, właściwie w jaki sposób rozpocząć inwestowanie. Poniżej podamy informacje niezbędne dla początkujących inwestorów którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z giełdą.
Na początku proponowałbym grę na giełdzie lub newconnect (giełda mniejszych spółek) a następnie zabawę z bardziej skomplikowanym i ryzykownym rynkiem forex.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia inwestowania na GPW (Giełda Papierów Wartościowych) jest założenie rachunku maklerskiego lub zapisanie się do platformy forex jeśli chcemy uzyskać dostęp do rynku walutowego.

Poniżej udostępniam linki do stron na których zamieszczone są zestawienia kont maklerskich oraz platform forex:

- lista rachunków maklerskich
- lista platform forex

Po wysłaniu internetowego wniosku o uruchomienie wybranego rachunku maklerskiego i załatwieniu niezbędnych formalności możemy cieszyć się swobodą inwestowania. Mamy dostęp do akcji kilkuset spółek.
Zasada jest prosta powinniśmy teraz kupować akcje i sprzedawać je drożej a powstała różnica między kwotą sprzedaży i kwotą kupna, jest naszym zarobkiem.
Inwestowanie na giełdzie związane jest z ryzykiem, nie ma stuprocentowej metody gry, która wyeliminowałaby możliwość utraty części naszych środków.
Jest jednak kilka podstawowych zasad, które zabezpieczą nasze pieniądze. Przede wszystkim nigdy nie należy inwestować wszystkich wolnych pieniędzy, inwestowane pieniądze powinny być rozłożone na kilka spółek, należy również stosować zlecenia zabezpieczające, które skutecznie ograniczą ewentualne straty.

marika

Re: Jak rozpocząć grę na GPW lub rynku forex?

Post autor: marika » 02 gru 2012, 18:52

przydatne,ważne informacje.

Ladif0

Post autor: Ladif0 » 07 paź 2015, 21:49

Na początku warto czytać na bieżąco artykuły na serwisach.
Jeśli chodzi o Forex najlepsze pary walutowe do inwestycji to:
"edek" EUR/USD, - super płynność - najlepsze zyski
"kabel" GBP/USD, - rewelacyjne dochody.
Ja zaczynając inwestowanie na Forexie, wykupiłam sygnały transakcyjne na www.debarex.pl . Dość dobrze się sprawdzały

kyms
Kontaktowanie:

Post autor: kyms » 04 lis 2015, 10:24

A jak wygląda sytuacja z GPW? Spółek jest sporo, ale idąc za opiniami na forach ciężko doszukać się tej dobrej. Sporo osób celowo neguje spółki, aby łapać akcje po niższych cenach od osób, które sprzedają pod wpływem chwili.

malgorzata.rozanska

Post autor: malgorzata.rozanska » 06 lis 2015, 16:50

Czy według Was gra na giełdzie jest bardzo dużym ryzykiem, czy wymaga to jakichś specjalnych umiejętności i czy jest to skomplikowane? Oraz czy przekłada się to na realne, duże zyski? Zaczęłam się ostatnio zastanawiać czy z tym nie zacząć, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Mniemam, że na początek powinnam rzecz jasna coś poczytać, wprowadzić się w temat od strony teoretycznej, żeby nie zrobić na samym starcie żadnej głupoty oraz by wiedzieć "z czym to się je". Moglibyście więc mi doradzi co powinnam zrobić, jakie książki przeczytać i gdzie szukać jakichkolwiek rzetelnych i sprawdzonych informacji odnośnie poruszania się w środowisku giełdowym? A może macie jakieś inne propozycje na inwestycje?

Krystex

Post autor: Krystex » 05 wrz 2016, 10:56

Gra na giełdzie nie jest łatwa, ale można się tego nauczyć. Nie każdy ma możliwość uczenia się tego na studiach lub na szkoleniach od specjalistów ale na szczęście są portale w których są bardzo ciekawe porady.

skontos

Post autor: skontos » 03 lis 2016, 00:14

Najpierw zdobądź niezbędną wiedzę.
Ostatnio zacząłem dość intensywnie czytać blogi w sieci. Ponieważ na YouToube poziom wypowiedzi jest coraz niższy. Na tym portalu video przesiadują głównie gimnazjaliści i osoby chcące się na siłę wypromować z marnym skutkiem. Przykładowo domorosłe szafiarki i specjlistki od makijażu z których śmieje się cała Polska.
Poszedłem w bardziej ambitnym kierunku i zdecydowałem, że będę czytał o finansach zamiast oglądać dziecinne wygłupy. Do tego blogerów, którzy piszą poradniki o tym jak coś naprawić, ulepszyć oraz recenzują przydatne w domu oraz garażu narzędzia. Nie mniej jednak blogi finansowe, takie jak http://opinierum.pl/ dały mi największą porcję wiedzy z zakresu zarządzania budżetem domowym. Przestałem wydawać bezsensownie pieniądze na głupoty oraz zbędne przyjemności. Zacząłem w końcu oszczędzać pieniądze aby mieć poczucie bezpieczeństwa i spać spokojnie.

InvestQueen

Post autor: InvestQueen » 10 lis 2016, 13:26

Też uważam, że należy zacząć od pozycji merytorycznych. Giełda jest sercem gospodarki i ogólnie kapitalizmu. Polecam "Inteligentnego inwestora". Jest to ulubiona książka najlepszego inwestora świata -Warrena Buffeta.

Adamila021

Post autor: Adamila021 » 23 cze 2017, 10:51

Najlepiej zacząć od próbowania na wirtualnej gotówce. Na początku na pewno nie będziecie wilkami z wall street i przegracie trochę. Ale tak każdy zaczyna, a lepiej uczyć się na błedach tych mniej kosztownych. Możecie taką opcję wykorzystać na stronce domu maklerskiego https://www.tms.pl/ . Również oni udostępniają darmowe szkolenia i poradniki dotyczące forexu, w sam raz na początek

rekinbialy

Post autor: rekinbialy » 10 lip 2017, 15:03

Porady z pierwszego posta są bardzo dobre. Bez merytorycznego przygotowania nie ma co w ogóle startować na giełdzie, chyba, że chcemy stracić gotówkę, którą zainwestowaliśmy, niż zarobić. Nie twierdzę, że trzeba pochłonąć kilkadziesiąt książek o giełdzie i Forexie, ale warto kilka przeczytać, aby znać podstawowe pojęcia, działania, zjawiska na wykresach. Jest to kluczowe do oceny, kiedy należy kupić, a kiedy sprzedać instrument i zarobić na tym jak najwięcej. Platformy giełdowe są mało intuicyjne dla początkujących i często nie wyjaśniają, co czym jest więc trzeba się z tym zapoznać we własnym zakresie. Poza tym przyda się to przy poznawaniu zasad domu maklerskiego, do którego przystąpiliśmy.

Mam kilka zasad, których należy się trzymać - spróbować z wersją demo konta maklerskiego (nie traci się wtedy realnych pieniędzy, ale pozwala się wdrożyć w tryb życia na giełdzie), nie reagować zbyt pochopnie, ustalić sobie realny cel na dzień, ustawić zlecenia stop loss i take profit (wtedy nie będziemy przykuci do komputera 24/7), nie grać początkowo na parach walutowych, tylko na pojedynczych walutach, nie grać przeciwnie do tego, jak się zachowuje giełda, nie inwestować wszystkiego w jeden instrument.

GPW jest bezpieczniejsza od Forexu, ale ma identyczne zasady, poza tym jest też bardziej restrykcyjna, nie pozwala byle komu być widocznym w notowaniach. Zwykle są to duże spółki o jasnej sytuacji finansowej, które dopuszczono do obrotu. Na Forexie nie ma takich wymogów, mogą też grać mniejsze spółki, które wiążą się z większym ryzykiem.

ODPOWIEDZ