Inwestowanie na emeryturę

Informacje jak inwestować pieniądze na GPW oraz rynku walutowym forex. Gdzie założyć rachunek maklerski, którą platformę forex wybrać.
BartoszW

Inwestowanie na emeryturę

Post autor: BartoszW » 20 maja 2014, 15:26

Czy Waszym zdaniem inwestowanie swoich pieniędzy w ramach IKE jest opłacalne?

Pawel23

Re: Inwestowanie na emeryturę

Post autor: Pawel23 » 27 maja 2014, 23:17

Według mnie najbardziej. Pieniądze, które dostaniemy za kilkadziesiąt lat z ZUSu i OFE raczej nie wystarczą nam na nasze wszystkie potrzeby, dlatego odkładanie na emeryturę to dobry pomysł na podwyższenie swojego świadczenia emerytalnego w przyszłości. Indywidualne fundusze emerytalne to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają zbyt małe składki w ZUSie - sam jestem w takiej sytuacji, ponieważ przez wiele lat pracowałem na umowę zlecenie. Obecnie istnieją nawet specjalne kalkulatory IKE, które mają za zadanie obliczyć nasz dodatek do emerytury (na podstawie wysokości składek, częstotliwości wpłat oraz wieku osoby, która chce skorzystać z IKE) np. http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystk ... skac-z-ike.

Linka

Post autor: Linka » 23 cze 2014, 21:17

Znalazłam ciekawą infografikę dotyczącą przyszłości systemu emerytalnego: inwestuje.info.blog/przyslosc-systemu-emerytalnego-infografika . Mam wrażenie, że tylko samemu oszczędzając i inwestując mam szanse na spokój na emeryturze

ilonamalvo

Post autor: ilonamalvo » 24 lip 2014, 16:26

Najlepsze lokaty są chyba najkorzystniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o oszczędzanie na emeryturę.

iksigrek.87

Post autor: iksigrek.87 » 31 paź 2014, 09:32

A nie lepiej zainwestować bardziej aktywnie? np. poprzez program partnerski, który gwarantuje nawet 30% zysku w skali roku.

invest35
Kontaktowanie:

Post autor: invest35 » 13 lis 2014, 09:20

Z naszą władzą inwestowanie na emeryturę działa przede wszystkim metodą "do skarpety" :) oczywiście dla przeciętnego człowieka...można przecież działać na rynkach walutowych.

teresa28

Post autor: teresa28 » 29 gru 2014, 11:14

Być może. Ale z tego co wiem to teraz cena złota jest dość atrakcyjna także może chociaż trochę można zainwestować? Najlepiej to by się przydało mieć kilka takich sztabek złota :)

chmielewmalgo12

Post autor: chmielewmalgo12 » 29 sty 2015, 12:26

Ja jestem zdania, że lepiej samemu wybrać sobie jakąś długoterminową inwestycję z oferty któregoś z banku i zadbać o przyszłość we własnym zakresie. Jeśli mamy już jakieś oszczędności warto je zainwestować.

jasania23456

Post autor: jasania23456 » 29 sty 2015, 12:50

Są też inwestycję działające na zasadzie wpłacania rat. Najpierw wrzucamy jakąś większą sumę, potem co miesiąc dopłacamy niewielkie raty. Po pełnym okresie odbieramy zyski nieporównywalne z tym co możemy uzyskać z lokat. Najlepsza inwestycja na emeryturę jak dla mnie.

Krystex

Post autor: Krystex » 23 lis 2016, 15:12

Ja też jestem zdania, ze pieniądze wypłacane z ZUS i OFE nie wystarczą nam na zaspokojenie nawet potrzeb pierwszego rzędu nie mówiąc już o potrzebach wyższych rzędów. Moi rodzice mają bardzo niskie emerytury, a obydwoje pracowali 40 lat i przez te 40lat opłacali składki emerytalne. Niedawno wiek emerytalny został zmniejszony i my wszyscy będziemy mieli jeszcze mniejsze emerytury niz myśleliśmy. Z tego powodu moim zdaniem jedynym sensownym wyjsciem jest zalożenie IKE, bo dzięki niemu będziemy mieli zabezpieczoną przyszłość. Podsyłam link do kalkulatora, w którym obliczycie wysokośc wypłacanych pieniędzy z IKE https://www.leggmason.pl/pl/kalkulatory ... ulator-ike

ODPOWIEDZ