W co inwestować?

Informacje jak inwestować pieniądze na GPW oraz rynku walutowym forex. Gdzie założyć rachunek maklerski, którą platformę forex wybrać.
yoshii4

Re: W co inwestować?

Post autor: yoshii4 » 31 lip 2017, 12:38

Przy większych środkach z pewnością warto inwestować w nieruchomości, a przy mniejszych w akcje. Inwestowanie na giełdzie wymaga jednak większego zaangażowania - trzeba na bieżąco śledzić wiadomości z rynku, notowania itp. choćby na https://pl.tradingview.com

amberus

Post autor: amberus » 31 lip 2017, 14:14

A przy mniejszych w to co wyżej. Zarobisz setki % więcej niż na nieruchomościach. :)

Nela11

Post autor: Nela11 » 06 wrz 2017, 15:09

Założenie własnej firmy to chyba najlepsza inwestycja jaką możemy wykonać. Ja poszłabym w stronę medycyny, gdybym miała odpowiedni kapitał. Sama myślę o klinice medycyny estetycznej, ale na razie skończę studia. Przeglądałam internet: http://medikapoland.com/plasma-jet-medika i ten sprzęt wydał mi się interesujący. Jak ktoś myśli o takiej klinice to polecam zerknąć.

amberus

Post autor: amberus » 06 wrz 2017, 15:26

Własna firma czy dowolny nie zależny dochód to najlepsze wyjście. Daje to wolność finansową i odpowiednie dochody. Obecnie mamy do dyspozycji Polską firmę gdzie współpracując bez problemu zarabia się od kilka tyś $ miesięcznie. I tą firmę mogę polecić , więcej skype - janubers1

kartofel

Post autor: kartofel » 20 wrz 2017, 15:26

Tylko, że nie każdy może mieć własną firmę, bo inaczej nikt by w tym kraju nie pracował, tylko był właścicielem firmy i musiał walczyć z dużą konkurencją. A tak trzeba polegać na inwestowaniu na giełdzie, by dostawać regularnie dodatkowy zastrzyk gotówki. Choć one też nie są pewne, bo giełda ma momenty, gdzie sytuacja jest niestabilna i nie zawsze ten zysk będzie stały, co zależy od wielu czynników. Przy obecnie zastanym rynku nieruchomości inwestowanie w nie trudno nazwać dobrym pomysłem, co innego zakup mieszkania, wyremontowanie go i wynajmowanie, to też jest jakiś plan. Akcje dają duże zyski, ale też duże straty i są obarczone większym ryzykiem, tak samo obligacje korporacyjne - wiąże się to z możliwością splajtowania przez firmę oraz sezonowością sprzedaży. Bezpieczne są obligacje skarbowe, ale dają mniejszy zysk niż pozostałe popularne papiery wartościowe. Kryptowaluty to wciąż rozwijająca się dziedzina, która rzeczywiście w przyszłości może przebić te bardziej znane, ale na razie ja bym nie angażował w nie wszystkich swoich środków, tylko jakąś część i kontrolował, jak się sytuacja rozwija.

amberus

Post autor: amberus » 20 wrz 2017, 18:52

Można inwestować obecnie w wiele instrumentów finansowych. Zajmuję się tym od dłuższego czasu. Zarabiam czysto pasywnie w konkretnych sprawdzonych firmach gdzie mam właściwe kontrakty. Zapraszam osoby zainteresowane bezpiecznym dochodem. Wkłady dowolne zaczynające sie w przeliczeniu na $ od 100 [ w mojej grupie mam inwestorów od 1 do 20 tys $ ] Tak że każdy znajdzie tu dla siebie miejsce. Masz firmę, nadwyżki czy chcesz bezpiecznie lokować środki to zapraszam - skype janubers1 lub zarabianieodzaraz kropka pl kropka tl

matias4

Post autor: matias4 » 21 wrz 2017, 15:36

Skoro temat dotyczy inwestowania, to chciałem się pod niego podczepić i z Wami skonsultować. Mianowicie moje pytanie jest takie, co sądzicie na temat inwestowania w fundusze emerytalne? Waszym zdaniem to jest pójście w dobrym kierunku? Niestety, w mojej branży jest tak, że pracuje się przeważnie na umowach śmieciowych i do tej pory nie miałem nawet jak odkładać pieniędzy na starość. Zrobiłem jednak mały reserach i znalazłem taką ofertę - https://www.esaliens.pl/pl/emerytura. Osobiście jestem zdania, że większość Polaków powinna we własnym zakresie oszczędzać na przyszłość, Pytanie, czy fundusze emerytalne nadają się do tego?

amberus

Post autor: amberus » 21 wrz 2017, 17:57

Nadają, ale jeśli ma się wybór to powinno się korzystać z o wiele lepszych rozwiązań.

amberus

Post autor: amberus » 11 paź 2017, 21:37

Nowych możliwości co do inwestycji przybywa z każdym dniem. Owocnym rynkiem obecnie są kryptowaluty. Na tej stronie podaję dwie ciekawe firmy - http://zarabianieodzaraz.pl.tl/Konkretne-zarabianie.htm

mpire

Post autor: mpire » 12 paź 2017, 13:39

amberus pisze:
11 paź 2017, 21:37
Nowych możliwości co do inwestycji przybywa z każdym dniem. Owocnym rynkiem obecnie są kryptowaluty.
Zgadzam się z Tobą w stu procentach - wystarczy zerknąć chociażby na to, jak obecnie plasuje się LISK: https://pl.tradingview.com/chart/LSKBTC/aOvOFgGw/ - kryptowaluta, która ostatnimi czasy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem :-). Sam zastanawiam się nad tym, czy nie zainwestować w nią części swoich oszczędności.

ODPOWIEDZ