Pożyczki chwilówki - jak dobrze wybrać?

Jak wybrać dobry kredyt, jak korzystać z kalkulatorów kredytowych która pożyczka ma najkorzystniejsze oprocentowanie opinie porady informacje
bartkw56

Re: Pożyczki chwilówki - jak dobrze wybrać?

Post autor: bartkw56 » 12 lis 2016, 02:49

Ja miałem z tym sporo problemów, radzę dokładnie wszystko przemyśleć zanim będziesz brał.

Julka012

Post autor: Julka012 » 21 lis 2016, 19:43

Owszem trzeba najpierw pomyśleć zanim podpisze się umowę. Akurat nie mogę powiedzieć złego słowa na Lendon bo oni wszystko tłumaczą i nie ma miejsca na nieporozumienie. Można im zaufać a i pierwsza pożyczka jest darmowa .

luniesea

Post autor: luniesea » 23 lis 2016, 14:41

A czy ktoś korzystał z chwilówek przez internet? Czy to dobre rozwiązanie? Jak wysokie jest oprocentowanie?
Ja korzystałem z vivusa, pierwsza pożyczka jest za darmo (testowałem). Pieniądze zawsze miałem max do 30 minut, ale zazwyczaj wcześniej. Oczywiście im częściej pożyczasz i spłacać terminowo tym scoring rośnie i możesz pożyczać więcej :)

martap

Post autor: martap » 04 sty 2017, 21:08

Generalnie rzecz biorac to powstalo ostatnimi czasy sporo firm trudniacych sie wlasnie w pozyczkach. Niestety wiekszosc z nich zbyt dlugo nie bedzie istniala, dlatego trzeba brac pod uwage jak preznie dziala dana firma. Nie powiem, zdarzalo mi sie pozyczac od znajomej czasami jakies mniejsze kwoty, jednak od jakiegos czasu nie mam z nia kontaktu. Szukam jakiegos sprawdzonego rozwiazania jesli chodzi o pozyczke mniejsze kwoty .. interesuje mnie 1000pln na krotki okres, powiedzmy miesiac. Przegladalam troche roznego oferty i jakos najbardziej do mnie przemawia ta https://www.wonga.pl/slowniczek w sensie rzetelnosci prowadzenia calej strony, wszystko jest przejrzyste i jasne. Orientujecie sie moze tutaj na forum jak wyglada to wszystko w praktyce? Pytanie oczywiscie kieruje do osob, ktore kiedykolwiek korzystaly z ich uslug. Jesli znacie jakies inne rzetelne firmy to prosze o informacje. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017, 09:03 przez martap, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiola 26

Post autor: Wiola 26 » 05 sty 2017, 16:07

Wybór pożyczkodawcy to bardzo istotna kwestia. Teraz firm pożyczkowych na rynku jest cała masa i większość proponuje pierwszą pożyczkę za darmo, więc .. najlepiej zwrócić uwagę na koszty jakie proponuje przy drugiej i kolejnej. Wiadomo, zawsze można pożyczać od nowa za darmo u kolejnej firmy, jednak bycie stałym klientem jednej firmy gwarantuje dodatkowe profity – tzn. pakiety lojalnościowe. Ja korzystam z Wongi, bo dla mnie to najlepsza oferta, a znalazłam ją korzystając z rankingów na LOANDO.PL.

Wiola 26

Post autor: Wiola 26 » 10 sty 2017, 10:58

W sumie macie rację. Jeżeli nie potrzebujecie dużej kwoty to nie zapożyczajcie się w firmach pożyczkowych tylko spróbujcie ogarnąć pieniądze od zaufanej osoby z rodziny. To nawet nie jest tak, że ja jestem przeciwna pozyczkom z sieci, bo to nie są złe produkty, mimo krążącej opinii. Wystarczy po prostu wiedzieć „z czym się to je” i nie powinno być większych kłopotów. Ja brałam rok temu pozyczkę na nową pralkę i jestem zadowolona. Tyle, że pieniądze zwróciłam od razu, kiedy otrzymałam kolejną pensje. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi, żeby brać takie kwoty, które bez problemu zwrócimy, kiedy będziemy mieli wyznaczony termin. Wtedy unikniemy wszystkich przykrych konsekwencji, które, na dobrą sprawę są winą naszej nieświadomości. Pralka jest, pożyczka spłacona w terminie i wszyscy zadowoleni.

Bozzon

Post autor: Bozzon » 02 lut 2017, 09:36

Sam jakiś czas temu brałem taką pożyczkę i wiem jak to pięknie na początku wygląda. parę minut i mam 1000zł do dyspozycji, oddaję za miesiąc tyle samo, więc co w tym złego? Niby nic, jednak mija te 30dni a Twoje zarobki mieszczą się powiedzmy w granicach 2000zł z czego znaczną część wydajesz na opłaty i koszty życia i zaczyna się robić ciężko.

Adammac
Kontaktowanie:

Post autor: Adammac » 03 lut 2017, 17:45

Do znudzenia muszę stwierdzić że tylko darmowe chwilówki są rozsądne reszta nie za bardzo oprocentowanie itd jest masakryczne.
Ale ludzie nie przez to wpadają w pętle zadłużenia itd
Najczystszy błąd to na przykładzie
Ani zepsuła się lodówka w banku nie dostała kredytu wiec szuka Ania zarabia 1600zł netto rachunki miesięczne 500zł reszta to koszty życia ale z racji że mieszka z rodziną wiec daje rade. Teraz Ania ma problem ale idzie po rozum do głowy i szuka szybkiej pożyczki i znajduje darmowa!!
Ale pożyczka jaka potrzebuje to 1000zł na promocyjna lodówkę a jak nie będzie sobie żałować tylko ania nie przemyślała czy będzie ja stać za 30 dni na spłatę owej chwilówki.
Ania korzysta z firmy x dostaje chwilówkę na 1000zł kupuje lodówkę.
Przy wypłacie Ania łapie depresje po zapłaceniu rachunków i oddaniu chwilówki zostało 0zł .
Co robi ania bierze następną chwilówkę na 1000zł a co tak łatwo ostatnio dostała w końcu kacza się darmowe zaczynają płatne i tak leci 1000zł pożyczone do oddania 1200 potem 1600 potem 1800 itd.

A wiec ludzie nie zastanawiają sie nad tym czy ich stać nie mówię tu już o osobach które pożyczają nawet w kilku firmach na raz . Znam goscia który tak pożyczył 12 tys zł na auto. I to w samych chwilówkach
Chwilówki sa ok ale na 300zł , na 400zł i ok zabrakło pożyczamy oddajemy i działamy dalej ale ludzie traktują chwilówki jak na równi kredytu gotówkowego.
A potem jest lament.
Jak musimy pożyczyć 1000zł to nie lepiej pożyczka na raty??

krismar

Post autor: krismar » 07 lut 2017, 19:08

ja uważam że wszystko jest dla ludzi i chwilówki również tylko trzeba uważać by nie zaciągnąć za dużo kredytów i nagle nie móc spłacać. Ale jeżeli takie coś nam się wydarzy to nie musimy się od razu załamywać na to tez są sposoby. Jednym z nich jest upadłość konsumencka o której możemy poczytać. A pokrótce to zyskamy spłatę zadłużenia w niskich ratach, spokój psychiczny, czyste rejestry, wolność finansową.

Mimi

Post autor: Mimi » 13 mar 2017, 13:15

Grunt to pożyczyć w firmie, która działa zgodnie z zasadami, czyli jest spółką i posiada nr KRS. Takie firmy są pod nadzorem UOKIK. następnie należy pamiętać, że żadne zapisy umowy, które są wbrew prawu czy rażąco naruszają interes konsumenta, nie wiążą prawnie, więc w przypadku naliczonych ogromnych odsetek czy prób egzekwowania podejrzanych opłat są bezpodstawne. zakładamy jednak, że nikt nie bierze pożyczki aby jej później nie spłacić. grunt to porównanie ofert i wybranie najtańszej lub, jeśli to pierwsza pożyczka, to skorzystanie z darmowej oferty. jeśli jednak przeczuwasz, że możesz mieć opóźnienie, to warto udać się do pożyczkodawcy umożliwiającego przesunięcie terminu spłaty.

ODPOWIEDZ