Czym są chwilówki ?

Jak wybrać dobry kredyt, jak korzystać z kalkulatorów kredytowych która pożyczka ma najkorzystniejsze oprocentowanie opinie porady informacje
smile
Kontaktowanie:

Re: Czym są chwilówki ?

Post autor: smile » 21 maja 2015, 18:40

Chwilówki to niestety konieczność dla sporej ilości ludzi.

stewer

Post autor: stewer » 07 lip 2015, 08:21

A ja jestem zdania,że jeśli zastanawiacie się nad chwilówką to nie powinniście jej naprawdę brać. Nawet jeśli bank nie chce udzielić Wam kredytu. Po prostu oni wiedzą, że nie będziecie w stanie tego spłacić. A chwilówka posiada bardzo wysokie oprocentowanie. Często jest tak, że ktoś oddaje wielokrotność tego co pożyczył. Pętla kredytowa to bardzo kiepska sytuacja i na pewno nikomu tego nie życzę. Jeśli już chcecie wziąć jakiś kredyt to chwilówkę z oprocentowaniem 0% pierwszej raty. Dzięki temu będzie to łatwiejsze do spłaty.

zerbat
Kontaktowanie:

Post autor: zerbat » 14 lip 2015, 14:27

Ależ dokładnie tak, chwilówka to najgorsze zło jakie może być. A tym bardziej branie jej na firmę. To tak jak branie chwilówki na dom. Broń Panie Boże. A potem ludzie płaczą, że mim majątki całego życia zabrali. Lepiej zacząć oszczędzać, tak by ta chwilówka nie była potrzebna. Jest wiele sposobów na oszczędności w firmach. Optymalizacja kosztów i za chwilę na nowe inwestycje będzie. Jednym z bardzo dobrych rozwiązań jest zmiana dostawcy energii, dzięki temu obniżamy rachunki stałe o kilkadziesiąt złotych rocznie i proszę jakie oszczędności. I chwilówka na pewno nie będzie potrzebna.

malgorzata.rozanska

Post autor: malgorzata.rozanska » 16 lis 2015, 14:10

Generalnie rzecz biorąc to chwilówki są w pewnym sensie zdzierstwem. Sporo się na nich traci, spłacając dość wysoki procent. Są bezpiecznie dopóki spłaca się je regularnie, w przeciwnym razie można mieć kłopoty. No i moim zdaniem chwilówki to trochę takie żerowanie na ludziach znajdujących się w trudnej sytuacji, którzy już mają problemy zadłużeniem, po czym popadają w pętlę długów jeszcze bardziej. Ja uważam, że najlepiej nie pożyczać wcale, a jeśli już to wybrałabym pożyczki społecznościowe z CapitalClub, bo już tak zrobiłam i nie miałam żadnych problemów.

dzwiedz

Post autor: dzwiedz » 10 gru 2015, 14:22

Chwilówki są spoko jeśli są zwracane na czas. Polecam Ci porównywarki chwilówek. Sam wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję spośród wielu różnych możliwości. Naprawdę nie trzeba bać się chwilówek :)

Masczepan

Post autor: Masczepan » 29 sty 2016, 15:01

Ja z kolei trafiłem ostatnio na raport jak to wygląda obecnie, średnia wielkość pożyczki udzielanej przez firmy wzrasta od roku 2010, ale dopiero w pierwszej połowie 2015 roku osiągnęła aż 2564 zł (czyli o 18% więcej porównując do drugiego półrocza 2014 roku)

Tomek25

Post autor: Tomek25 » 05 lut 2016, 17:25

Akurat jest dobry artykuł na ten temat ! Będziesz wiedział czym jest i skąd pochodzi historia pożyczania pieniędzy - http://pokredyt.pl/ - bardzo dobre opisany jest tutaj temat chwilówek

karika

Post autor: karika » 22 mar 2016, 12:25

Chwilówki wpędzają wielu ludzi w spiralę zadłużenia, niestety. Lepiej nie brać.

Marta33

Post autor: Marta33 » 23 mar 2016, 15:18

Popieram, nie uznaję pożyczania kasy na mega procent. Fakt, że jak spłacisz chwilówkę w 30 dni, to okazuje się, że pożyczka jest darmowa, natomiast jeśli Ci się nie uda, no to zaczynają rosnąć odsetki. Z tego co wiem, minimum jakie można wziąć to 2000 zł.
Pamiętam wiele lat temu jak moja znajoma wzięła pożyczkę na prawo jazdy (nie napisze skąd, bo raczej wszyscy będą znali)- 1000 zł. Nie miała wówczas wystarczająco pieniędzy, żeby spłacić od razu, spłaciła z tego co wiem po kilku miesiącach, albo i dłużej, bo odsetki rosły z każdym miesiącem. Suma sumarum za prawko nie wydała 1000 zł a 1700. Ja osobiście unikam jak ognia :)

krszybko
Kontaktowanie:

Post autor: krszybko » 25 mar 2016, 15:34

Wszystko jest dla ludzi. Podstawa to zrozumienie warunków umowy.

ODPOWIEDZ