Kredyt samochodowy Inbank

Jak wybrać dobry kredyt, jak korzystać z kalkulatorów kredytowych która pożyczka ma najkorzystniejsze oprocentowanie opinie porady informacje
czopik

Kredyt samochodowy Inbank

Post autor: czopik » 05 lip 2017, 11:24

Widzieliście ofertę? Jak to możliwe, że dają kredyt na auto bez zabezpieczenia?
Spodziewałem się w takim wypadku RRSO z kosmosu, a tutaj okazuje się, że inne banki mają wyższe z zabezpieczeniem.
I teraz - jak to możliwe?

riks

Re: Kredyt samochodowy Inbank

Post autor: riks » 06 lip 2017, 18:39

No wcześniej wydawało się to niemożliwe, ale patrząc na to, co aktualnie dał ten Inbank, wychodzi na to, że rynek mocno się zmieni. W tym momencie sytuacja wygląda jak wygląda, takich ofert nie było, ciekawe czy w takiej sytuacji banki wprowadzą kredyty bez zabezpieczeń. Sytuacja dosyć ciekawa, bo dla banku to może być spore ryzyko. Dla klienta - mega sensowna opcja.

czopik

Post autor: czopik » 07 lip 2017, 11:18

No właśnie - ta oferta wisi już jakiś czas. Czy jakikolwiek inny bank na to zareagował?
Nie słyszałem, żeby ktoś promował taki kredyt, a gdyby on się pojawił, to pewnie byłoby głośno mediach.
A ogólnie - czy Inbank pojawia się w TV? Pytam całkiem poważnie - mało oglądam, a nie kojarzę ich reklam w telewizji.

Switek

Post autor: Switek » 07 lip 2017, 15:20

W zasadzie to RRSO jest lepsze niż w innych bankach. Kredyt wydaje się bardzo atrakcyjny. Wygląda trochę jak w chwilówkach, ale RRSO bardzo niskie na tle innych kredytów bankowych, nie mówiąc już o tym, że znacznie niższe niż inne kredyty w bank dostępne online.
Gdzieś tylko jeszcze też czytałem, że nie tak łatwo go dostać. Dość skrupulatnie weryfikują. Co ciekawe próbowałem wypełnić wniosek fikcyjnymi danym, tak żeby zobaczyć i mi od razu z automatu odrzucał nie prawidłowe dane. Ciekawe jak to weryfikują. Muszą mieć chyba dostęp do bazy pesel? Tylko jakim cudem i prawem?

Switek

Post autor: Switek » 07 lip 2017, 15:25

No chyba, że jest jakaś baza między bankowa gdzie są te dane gromadzone i z tego automatycznie pobierają. Bo teraz zrobili jakąś bazę wszystkich rachunków. Tylko po wypełnieniu podaje, że formularz nieprawidłowy. Sprawdź czy wpisałeś imię i nazwisko z polskimi znakami, a jak by mógł inaczej weryfikować czy prawidłowe, czy nie jak nie po Pesel?

Chciałem zobaczyć co się dalej otwiera, bo rata jest w symulacji podana z magicznym dopiskiem "już od..." ale nie sprawdzę jak nie podam swoich danych.

czopik

Post autor: czopik » 10 lip 2017, 11:16

Banki mają swoje systemy. Może ze względu na warunki po prostu ten kredyt dostają tylko pewni klienci? Gdzie faktycznie bank ma 99 proc. pewności spłaty? Z drugiej strony - czy tacy klienci istnieją? Dostępu do bazy PESEL to raczej nie mają, ale już prawidłowość wpisywanego numeru można łatwo zweryfikować.

Switek

Post autor: Switek » 17 lip 2017, 13:01

Próbowałem użyć generatora więc Pesel poprawny w kwestii tych sum kontrolnych itp. Nie wiem jak to działa, ale gdzie indziej zawsze działało jak chciałem coś przetestować i nie podawać swojego nr pesel.

Ciekawe jak to robią. Po imieniu i nazwisku nie ma szans bo wiele ludzi ma te same, jedyne co mi przychodzi do głowy to pesel z jakiejś bazy.

Trochę to martwi, ze jakiś bank z Estonii ma taki dostęp do takich danych. Podobno zrobili jakąś tam bazę teraz wszystkich kont bankowych.

ODPOWIEDZ